שמאי מקרקעין

שמאי מקרקעין

מה התפקיד של שמאי מקרקעין? מה זה היטל השבחה?

שמאי הוא איש מקצוע שתפקידו להעריך את השווי הכספי של נכסים. אצל רוב הלקוחות הפרטיים, המפגש עם השמאי מתקיים לקראת רכישת או מכירת דירה. אפשר להתייעץ עם שמאי על מנת להעריך את שווי הנכס כדי לדעת כמה לדרוש עבורו, לערב אותו לצורך משא ומתן עם הקונה וכמובן להשתמש בשירותיו על מנת להגיש דוח שמאות לבנק ולקבל אישור למשכנתא.

לשם השוואה, שירותים אחרים של השמאי יכולים להתאים עבור מוסדות. כאן הדגש הוא לא רק על הערכת שווי של נכסי מקרקעין, אלא גם על שמאות מסחרית או אפילו שמאות חקלאית. בכל מקרה, הדבר החשוב ביותר הוא למצוא שמאי אמין ומנוסה שאפשר לסמוך עליו.

שמאות מבוססת זה המקצוע שלנו

צוות של מסילתי חיים – חברה לשמאות מקרקעין בע"מ יכול לעמוד לרשותך בהתראה קצרה. עם ניסיון משמעותי ושורה ארוכה של לקוחות מרוצים, הגיע הזמן שגם העסקה שלך תזכה להערכת השווי שמגיעה לה.

היתרון שלנו בא לידי ביטוי בביסוס של כל הערכת שווי על כמה שיותר נימוקים, דוגמאות והערכות. כך אנו הופכים דוח של שמאי מקרקעין לכלי עבודה קביל וחוסכים עבורך זמן והוצאות. רוצה לפגוש את הנציגים שלנו כדי לתאם שירותי שמאות בהקדם? עכשיו זה בדיוק הזמן להשאיר פרטים באתר הרשמי.

החשיבות של שמאי מקרקעין

התפקיד של שמאי מקרקעין מורכב גם בהשוואה לבעלי מקצוע אחרים בתחום. קודם כל, השמאי כמובן מחויב לאינטרסים של הלקוחות שלו – אבל הוא גם כפוף לקריטריונים אובייקטיביים. אם הערכת השווי של הנכס לא מדויקת או לא מספיק מבוססת, הלקוחות עלולים להיפגע. אבל אם הערכת השווי מבוצעת בצורה שאינה חוקית, אין לה שום תוקף.

מלבד האמור לעיל, התפקיד של השמאי דינאמי. הוא לא יכול להרשות לעצמו לקפוא על השמרים, אלא צריך להתעדכן כל הזמן בחידושים בתחום. בין היתר, חידושים אלו חלים על התקנות של היטלי השבחה שונים, על המיסים וכמובן גם על האופן שבו אפשר או לא חוקי לבצע הערכת שווי של נכס.

התייעצות עם שמאי מקצועי

הערכת שווי מנומקת ומבוססת של שמאי מקרקעין מקצועי מעניקה ללקוח ידע שהוא יכול להשתמש בו. כאן זה גם בכלל לא משנה אם הלקוח של השמאי הוא מי שמוכר את הנכס או מי שקונה אותו, כי המטרה היא לקבל הערכת שווי משכנעת שנטועה עמוק במציאות.

כך למשל אפשר להתייעץ עם שמאי ולחסוך כסף בנוגע להיבט של היטל השבחה. בגלל שבישראל יש היטל שחל על הסכום שמתאר את הפער בין מחיר הדירה במעמד הקנייה לבין מחיר הדירה במעמד המכירה, חוות הדעת של השמאי היא זו שתקבע כמה נשלם. אבל אם מתייעצים עם השמאי מוקדם, לא אמורים להיות מופתעים מהיטל ההשבחה הזה וניתן לשקלל אותו במערכת השיקולים.

מקפידים על בחירת שמאים המתמחים במקרקעין

במשרד השמאים  מסילתי חיים – חברה לשמאות מקרקעין בע"מ מאמינים בריכוז כל שירותי השמאות החשובים תחת קורת גג אחת. אנו מספקים את השירות שלנו ללקוחות פרטיים, ללקוחות מוסדיים ועוד. מאחורינו ניסיון עשיר ואנחנו נשמח לצרף אותך למשפחת הלקוחות המרוצים. אנו רוצים שהערכת השווי שלך לא רק תהיה מדויקת, אלא גם תאפשר לך לחסוך בהוצאות במעמד החתימה על העסקה.

שיחת היכרות עם נציגי מסילתי חיים – חברה לשמאות מקרקעין בע"מ היא כרגע הפעולה היחידה שמפרידה בינך לבין עסקה משתלמת יותר. אז כדי להכיר שמאי מקרקעין טוב, מתחילים בהשארת פרטים כאן.

Call Now Button