שמאי מומחה

שמאי מומחה

למה צריך לבצע הערכת שווי של נכסי מקרקעין בעזרת שמאי מומחה? איך מקבלים הסמכה כשמאי?

הדרך להיות שמאי מקרקעין בישראל היא לקבל הסמכה לכך. את ההסמכה מעניקה מועצת שמאי המקרקעין במשרד המשפטים, בגיבוי של לשכת שמאי המקרקעין. עם זאת, התשובה לשאלה מיהו שמאי מקרקעין רגיל ומיהו שמאי מומחה כבר תלויה בעוד שיקולים.

השיקולים העיקריים שקובעים את תחום המומחיות של שמאי מקרקעין הם מספר שנות ניסיון, סוג השירותים שאותם הוא מציע והמוניטין שיש לו. בשביל להיות שמאי מומחה, על בעלי המקצוע לגלות אמינות בצורה עקבית. במידה וזה המצב, סביר להניח שניתן יהיה לפנות אליהם עם שאלות בתחומי שמאות שונים.

מתי בפעם האחרונה התייעצת עם שמאי?

יצירת קשר עם מסילתי חיים – חברה לשמאות מקרקעין בע"מ תאפשר לך לתאם ייעוץ ראשוני בחינם. אם חשוב לך להתייעץ עם שמאי שמכיר את התחום אבל גם שומר על האינטרסים שלך, נשמח לקבל פרטים דרך האתר. מיד לאחר מכן, נחזור אליך עם כל המידע על שמאות מקרקעין מבוססת, מקצועית ובעיקר אמינה.

החשיבות של הערכת שווי בנכסי מקרקעין

על פניו, השוק החופשי אמור להספיק על מנת לקבוע את הערכת השווי של נכסי מקרקעין. אבל אם זה באמת היה ככה, לא היה צריך להשתמש בשירות של שמאי מומחה. בפועל, תחום המקרקעין מאוד ייחודי ולכן הערכה של שמאי היא הדרך היחידה לקבוע בצורה מבוססת את השווי הכספי של הנכס.

הערכת שווי במוצרים הטרוגניים

הסיבה העיקרית לכך שחשוב לערב שמאי מומחה בשלבים שונים של העסקה היא שמדובר על מוצרים הטרוגניים. בתחום הנדל"ן כמעט אף נכס לא דומה לנכס אחר, גם אם מדובר על דירות באותו בניין מגורים או על בתים פרטיים באותה שכונה. חוץ מזה, המוצרים עצמם נבדלים מטבעם בפקטור הכי חשוב לקביעת השווי – המיקום.

היעדר זירת מסחר מרכזית

תחום המקרקעין ייחודי בכך שסביב המוצרים שלו אי אפשר לנהל זירת מסחר מרכזית. בניגוד לבורסה שמיועדת למסחר באגרות חוב או מניות של חברות ציבוריות, חייבים לבצע הערכת שווי עבור נכסי הנדל"ן. הערכה כזו לא יכולה להיות מבוססת על חוות דעת כללית, על רושם ראשוני בלבד או אפילו על ידע מוגבל של שמאי צעיר. במקום זה, משתמשים מלכתחילה בידע ובניסיון של שמאי מומחה.

הבדלים בין שירותי שמאות

שמאי מומחה ברמה גבוהה יכול לרכז תשובות לשאלות שונות תחת קורת גג אחת. אותו שמאי לא יכול למשל להסתפק רק במתן מידע בסיסי על הערכת השווי של הנכס, כי מצופה ממנו לסייע ללקוח להתמודד עם היבטים שונים של מיסוי מקרקעין.

במילים אחרות, יש הבדלים בין שירותי שמאות – אבל כולם ללא יוצא מן הכלל חייבים להינתן על ידי בעלי מקצוע שמתמחים בכך. כאשר מדובר על איש מקצוע מומחה ולא רגיל, המשמעות היא חיסכון בזמן ובדאגות עבור הלקוח. לכן כל כך חשוב ליצור קשר מלכתחילה עם שמאי מקרקעין שהוא גם מומחה בתחומו.

הנה המומחה שחיפשת!

כל אחד מאנשי הצוות של מסילתי חיים – חברה לשמאות מקרקעין בע"מ עובר תהליך ארוך של הסמכה. אנו מבינים את החשיבות של הערכת שווי עבורך ואת האופן שבו השורה התחתונה תשפיע על ההוצאות או ההכנסות שלך. לכן, אצלנו מחכה לך התחייבות למעורבות של איש מקצוע מומחה בלבד.

רוצה להתייעץ איתנו? נציגי מסילתי חיים – חברה לשמאות מקרקעין בע"מ יכולים לעמוד לרשותך בהקדם. בשביל לדבר עם שמאי מומחה, כל שנותר לך לעשות הוא להשאיר פרטים ממש כאן.

Call Now Button