שמאי דירות

שמאי דירות

למה צריך שמאי דירות? איך בוחרים שמאי? ומה משפיע על תחום הנדל"ן

הכי חשוב לבחור שמאי לפי תחום ההתמחות שלו. בניגוד למה שנהוג לחשוב, לא כל השמאים מתמחים באותם תחומים. לצד כאלה שמתמחים בנכסי נדל"ן ומקרקעין, יש כאלה שמתמחים בשטחים חקלאיים. כמו כן, עשויים להיות הבדלים בין שירותי השמאות הרלוונטיים עבור אנשים פרטיים – לבין כאלה שבהם משתמשים מוסדות וגופים ציבוריים.

שמאי דירות לדוגמא הוא איש מקצוע שעוסק בהערכת שווי של נכסי נדל"ן. בגלל המאפיינים המיוחדים של שוק המקרקעין, זה קריטי לבחור שמאי כזה בצורה נכונה ולוודא את המקצועיות שלו. כמו כן, אפשר לפנות מלכתחילה אל חברה שההתמחות שלה היא בשמאות מקרקעין.

לקרקע שלך מגיעה את השמאות שלנו

שיחת היכרות עם נציגי מסילתי חיים – חברה לשמאות מקרקעין בע"מ תעזור לך להבין לעומק את התחום של הערכת שווי. אם חשוב לך לקבל הערכת שווי מנומקת עבור הקרקע, המבנה או הדירה, אנו נשמח לעשות זאת עבורך.

הצורך העיקרי שלך עכשיו הוא בשמאות שאפשר לסמוך עליה. אז בתור גורמים אובייקטיביים עם ניסיון עשיר ורצון לשמור על מוניטין חיובי, אנו מזמינים אותך להשאיר פרטים באתר ולהצטרף לשורה ארוכה של לקוחות מרוצים. נשמח לעמוד לרשותך!

כך בוחרים שמאי דירות

שמאי בוחרים על פי תחום ההתמחות וסוג השירותים שהוא מציע. בשביל לבחור שמאי אמין, בודקים למשל איזו הסמכה יש לו ובאיזה תעודות הוא מחזיק. לאחר מכן, נכנסים אל עובי הקורה כדי לברר האם במהלך שנות הניסיון הקודמות שלו הוא כבר התנסה בהערכת שווי של נכסים דומים.

יש למשל שמאים שיודעים להעריך רק את שווי הקרקע, אבל בלי להעריך את שווי הדירות. כמו כן, יכולים להיות הבדלים בין שמאים שיודעים להעריך שווי של דירות בבנייני מגורים משותפים בלבד – לעומת כאלה שהניסיון שלהם מוכיח שהם בקיאים גם בהערכת שווי של בתים פרטיים.

המאפיינים הקובעים את העלויות בתחום הנדל"ן

צריך להתייעץ עם שמאי דירות בגלל שהוא היחיד שיודע לשקלל את כל הפרמטרים הרלוונטיים. למעשה, כבר בתקופת ההסמכה המקורית נחשף השמאי אל הפרמטרים שעשויים להשפיע על הערך של הנכס בשוק.

הטרוגניות המוצרים

הסיבה העיקרית לכך שצריך לערב שמאי מקרקעין בשלב מוקדם של העסקה קשורה להטרוגניות של המוצרים. בתחום המקרקעין כל דירה היא עולם ומלואו, שאת הערך שלה מחשבים בצורה מעט אחרת. אז כאשר המוצרים הם כל כך הטרוגניים, רק שמאי דירות מוסמך יידע איך להתמודד איתם.

הבדלים במיקום

שמאי מקרקעין לוקח בחשבון את ההבדלים במיקום. בתחום שבו המיקום משפיע על הנכס ועל הערך שלו הרבה יותר מכל דבר אחר, על השמאי להכיר את השוק. באמצעות היכרות עם השוק, השמאי יכול לבסס את הערכת השווי של הנכס על נימוקים משכנעים.

כללי שמאות מקובלים

יש כללי שמאות מקובלים שאליהם מחויב כל סוג של שמאי. כללים אלו קובעים כיצד יש לבצע את הערכת השווי, מה לוקחים בחשבון וממה מתעלמים. אם משתמשים בכללי השמאות המקובלים, הערכת השווי יכולה להיות מקובלת על ידי הבנק, חברת הביטוח וכן הלאה.

יש לנו שמאי דירות בשבילך!

החיפוש אחר שמאי מטריד אותך? קשה לך לדעת על מי לסמוך? בשביל זה הקמנו את המשרד של מסילתי חיים – חברה לשמאות מקרקעין בע"מ.

התייעצות איתנו תאפשר לך לדעת לקראת איזה סוג של עסקת מקרקעין שווה לך ללכת. אם ברצונך לקבל מידע אמין ומבוסס על כללי שמאות מקובלים, כל שעליך לעשות הוא להשאיר פרטים ולתאם שיחה עם שמאי דירות מוסמך.

Call Now Button