שמאות מקרקעין

שמאות מקרקעין

איך מבצעים שמאות מקרקעין? איך תובעים את הביטוח בעבור נזקים שהתרחשו למבנה במקרה ביטוחי מסוים?

שמאי מקרקעין הוא דמות מפתח בענף הנדל"ן. בפועל, הדרך היחידה להעריך את השווי האמיתי של נכסי מקרקעין היא לבצע שמאות. עם זאת, האופן שבו מבצעים שמאות פחות קשיח מכפי שנהוג לחשוב. בפועל, יכולים להיות הבדלים בין האופן שבו כל שמאי מעריך את שווי הקרקע. אז אם הערכת השווי לא מספיק מדויקת, יש לזה המון השלכות.

הפתרון הוא לבחור מלכתחילה חברה שמספקת שירותי שמאות מקרקעין ואפשר לסמוך עליה. בשביל לוודא את המקצועיות של החברה, בודקים במה היא מתמחה וכמה ניסיון יש לה. לאחר מכן, יוצרים קשר עם נציגי החברה ומקבלים פרטים נוספים.

כל מה שהנכס שלך צריך – כבר כאן

מסילתי חיים – חברה לשמאות מקרקעין בע"מ מחזיקה רק שמאים מוסמכים. אנו נשמח לעמוד לרשותך בכל מקרה של התלבטות ולעזור לך לדעת כמה הנכס שלך שווה. אם כרגע הגעת למצב של קניית נכס, נוכל לבצע עבורך הערכת שווי ולהעניק לך כלי אפקטיבי למיקוח או משא ומתן.

התייעצות איתנו היא דרך טובה ליהנות מכל היתרונות של שמאות מקרקעין. אבל בגלל ששמאות מבוססת ומנומקת היא תנאי להצלחת העסקה ולא פריבילגיה, כדאי לך לפנות אלינו כמה שיותר מהר.

שירותים בולטים של שמאות מקרקעין

הדרך לבצע הערכת שווי של נכס מקרקעין היא קודם כל לבדוק את המאפיינים והתכונות שלו. זה דורש מהשמאי להגיע פיזית אל הנכס, לראות את המצב שלו, לבדוק מה מצב המבנה ובמידת הצורך גם לאסוף מידע דרך שיחות עם השכנים.

איך שמאי יודע מה ערך הנכס?

במקביל לאיסוף הנתונים על הנכס עצמו, שמאי משתמש בדוחות מסודרים ובמידע שיש לרשויות המדינה. כך השמאי יכול לחשב את גודל הנכס במ"ר לעומת מחיר השטח, לקחת בחשבון את גודל הקרקע, לשקלל גם סוג או מספר חלקה וכן הלאה. מטבע הדברים, לבעלי הנכסים אין את הזמן או הידע לבצע פעולות כאלה – לכן הם צריכים ליצור קשר עם מומחה של שמאות מקרקעין.

הערכת שווי לצורך הגשת תביעה

שירות אחר ולא פחות חשוב של חברת שמאות מקרקעין בא לידי ביטוי כאשר רוצים להגיש תביעה. אם למשל יש פוליסת ביטוח מבנה והבית עבר נזק בגלל אחת הסיבות המכוסות, יכול להיות שחברת הביטוח תביא שמאי מטעמה על מנת לבדוק את היקף הנזק. במקרים כאלה, אולי חוות הדעת של השמאי לא תעלה בקנה אחד עם האינטרסים של בעל הנכס ובעלי הפוליסה. לכן, מה שכדאי לעשות זה להזמין שמאי מקרקעין בצורה פרטית ולהשתמש בחוות הדעת שלו על מנת להגיש תביעה נגד חברת הביטוח.

שירותי שמאי – גם למוסדות וגם לאנשים פרטיים

כפי שאפשר להבין, שמאות מקרקעין היא תחום רחב שבו מציעים שלל שירותים גם ללקוחות פרטיים וגם ללקוחות מוסדיים. אבל כדי להבטיח שהשירות יהיה כמה שיותר מקצועי, יוצרים קשר עם שמאי שמכיר את התחום ובקיא בו.

הנכס שלך, השמאי שלנו

נציגים של מסילתי חיים – חברה לשמאות מקרקעין בע"מ יכולים לעמוד לרשותך בשלבים שונים של משא ומתן על מחיר הנכס. אם חשוב לך לדעת כמה הנכס באמת עולה, אנו נפרט עבורך את כל מערכת השיקולים ונציג בבירור גם את השורה התחתונה.

יצירת קשר עם הנציגים שלנו מאפשרת לך כיום להתמודד עם שיקולי שמאות שונים ולרכז אותם תחת קורת גג אחת. לנו חשוב שהערכת השווי תהיה מדויקת, לכן כדאי להשאיר פרטים ולהצטרף עוד היום לחברת שמאות מקרקעין מובילה.

Call Now Button