שמאות מסחרית

שמאות מסחרית

מהן הגישות השונות לביצוע שמאות מסחרית באופן מקצועי? לפי מה מקבלים משכנתא?

שמאי מקרקעין מוסמך יכול לבצע הערכת שווי של כל סוגי הנכסים. שמאות כזו חשובה מסיבות שונות, כמו למשל במעמד פרסום הנכס למכירה וכדי לדעת כמה הוא אמור להיות שווה בשוק או כמה כסף כדאי לדרוש תמורתו. לחילופין, יכול להיות שמי שמתעניין ברכישת הנכס ירצה לתאם שירות של שמאות מסחרית – על מנת לקבל מידע אובייקטיבי וכלים אפקטיביים לניהול משא ומתן.

אבל האמת היא שאחת הסיבות העיקריות לתיאום שירות מהסוג של שמאות מסחרית הוא לצורך קבלת משכנתא. אם רוצים שהבנק יאשר מתן הלוואה בסכום כל כך גבוה, צריך להראות ולהוכיח בפניו את שווי הנכס. כאן נכנס לתמונה שירות של שמאי מקרקעין מוסמך, מקצועי ואמין.

השירות שלנו שווה לך יותר

השירות של מסילתי חיים – חברה לשמאות מקרקעין בע"מ מתאים לכל אדם שמבקש לקבל משכנתא, או זקוק לשירותי שמאות מסחרית מסיבות כאלה ואחרות. אנו מבינים היטב עד כמה השורה התחתונה בדוח שננסח עבורך חשוב לך, לכן אנו מקפידים על כללים מחמירים של שמאות.

הקפדה על כללי השמאות המקובלת הופכת את הדוח שלנו לקביל בעיני הבנק, חברת הביטוח, גופי מימון אחרים או אפילו בית המשפט. אם ברצונך לקבל שירות שמאות בראש שקט, כל שעליך לעשות הוא לתאם מולנו שיחת היכרות לא מחייבת.

כך מבצעים שמאות מסחרית

הערכת שמאי מתבצעת על פי המטרות שאותן רוצים להשיג. הערכת שמאי למשכנתא למשל מתבצעת על ידי שמאי מטעם הבנק, לצורך הערכת שווי הנכס שעבורו מבוקשת ההלוואה. במקרים כאלה, הבנק תולה את סכום המשכנתא בשווי הנכס לפי הערכת השמאי.

חשוב לזכור ששווי הנכס לפי הערכת השמאי עשוי להיות נמוך יותר לעומת הערכת השווי המופיעה בחוזה הרכישה. אבל בכל מקרה, לא ניתן לערער על הערכת השמאי כי זה שיקול של הבנק. מנגד, יש בנקים שמאפשרים לבחור את השמאי מתוך רשימה סגורה.

הזמנת שמאי באופן פרטי

נסיבות מסוימות עשויות לדרוש את הזמנת השמאי באופן פרטי לגמרי. בשביל להתייעץ עם שמאי כדי לדעת כמה הנכס אמור לעלות לא צריך לערב אף אחד אחר, אלא רק לוודא שמדובר על בעלי מקצוע שניתן לסמוך עליו.

כמו כן, יש אפשרות להתייעץ עם שמאי מקרקעין על מנת לבדוק היתכנות או סיכוי להגשת תביעה נגד חברת הביטוח. אם רוצים לתבוע את חברת הביטוח בגין נזק למבנה, יכול להיות שאיש מקצוע עם רקע מוכח בתחום של שמאות מסחרית יהפוך את הפעולה לפשוטה יותר.

שיטות שמאות שבהן אפשר להשתמש

שמאי יכול לבחור גישה שלפיה הוא קובע ומעריך את השווי של נכס מסוים. בשביל לבחור את הגישה המתאימה, כדאי למשל לקחת בחשבון את המאפיינים של שיטת ההשוואה, השיטה הכלכלית או גישת העלות.

בגישת ההשוואה, השמאי מתבסס על ניתוח עסקאות דומות בסביבה. בגישה הכלכלית שמיועדת בעיקר לנכסים מניבים, השמאי מביא בחשבון שיעור תשואה. לעומת זאת, בגישת העלות בודקים את כל מרכיבי השווי של הנכס – לרבות שווי הקרקע ושווי ומופחת של המבנה.

יש לך שאלות? לנו יש תשובות

ריכוז כל השאלות מול מסילתי חיים – חברה לשמאות מקרקעין בע"מ יאפשר לך להתרכז בעסקה שעל הפרק. אם חשוב לך להגיע עם כל המידע אל מעמד החתימה על החוזה, אנו הכתובת עבורך.

במשרד שלנו עובדים רק שמאים מוסמכים ובעלי ניסיון. מיד לאחר השארת פרטים באתר, נצרף אותך ללקוחות מרוצים שמקבלים בזמן אמת נתוני שמאות מסחרית.