הערכת שווי דירה

הערכת שווי דירה

היבטים שונים של הערכת שווי דירות

משרדנו מספק, בין היתר, שירותי הערכת שווי דירה ונכסים באופן מקצועי ואובייקטיבי, תוך בחינת הנכס והשוק ממגוון היבטים עד הגעה לשווי הריאלי תוך ניתוח מהות הזכויות בנכס. שירותינו מיועדים למגזר העיסקי, המוסדי והפרטי, וכוללים בין היתר הערכת שווי שוק של דירות מגורים, נכסים תעשייתים ומסחריים.

היבטים שונים בהערכת שווי דירה

הערכת שווי דירה המבוצעת על ידינו מורכבת מבחינת מספר רב של היבטים ושלבים, ביניהם גם צדדים משפטיים כגון בדיקת הבעלות על הנכס ואופן רישומו בלשכת רישום המקרקעין (״טאבו״).
כמו כן, אנו בוחנים את מצבו ההנדסי של הנכס מבחינת איכות הבנייה, מצבו וליקויי בניה העלולים להתקיים בו בדרגות חומרה שונות. בנוסף, כחלק משירותינו אנו בודקים ברשויות הרלוונטיות היבטים תכנוניים של הנכס וסביבתו וכו׳.
לדוגמא, אנו מוודאים שאין בדירה חריגות בנייה בלתי מאושרות, האם קיימות תוכניות פיתוח בסביבת הנכס והשפעתן על ערכו. על מנת לסבר את האוזן, אם נגלה כי מתוכנן לקום ליד הדירה כביש ראשי הרי שהדבר יוביל לפגיעה בשווי הזכויות בה, בעוד שתכנון פארק ירוק ושקט ליד הבית המבוקש סביר שיוביל לעלייה בשוויו.

השפעת מיקום הדירה על שוויה

כאשר אנו בוחנים שווי של דירה, אחד הפרמטרים הבסיסיים הינו מיקומה הספציפי. תחום זה מתחיל במיקום הגיאוגרפי המסוים בישראל, וכן העיר או המושב בהם הדירה נמצאת והמיקום המדויק שלה באותו היישוב. יתר על כן, אפילו ברחוב מסוים יש מקומות בהם קיימים פערי שווי, למשל אם הנכס שוכן בפינה רועשת או בסוף רחוב ללא מוצא. מעבר לכך, כל נכס נבחן לא רק על פי נתוניו העכשוויים אלא גם בהתאם לתוכניות פיתוח עתידיות. לדוגמא, אם מדובר בדירה בשכונה מוזנחת המיועדת לעבור הליך התחדשות עירונית מקיף, הכולל פרויקטים של פינוי בנוי, סביר להניח שערכה בשוק יעלה בעתיד.

בחינת נתוני ומאפייני הדירה המבוקשת

אנו בוחנים גם את מאפייני ונתוני הנכס עצמו על מנת לקבוע את ערכו. נתונים אלו כוללים בין היתר את גילה של הדירה וגודלה (ברוטו ונטו כאחד), את אופן חלוקת הנכס ומצבו ההנדסי והתחזוקתי. כך לדוגמא, בנכס הסובל מבעיית רטיבות קשה תינתן הפחתה לשווי עקב ההשקעה הנדרשת לתיקון הבעיה. כמו כן, ערך הנכס מושפע גם מהקומה בה ממוקמת הדירה, היותה חזיתית או עורפית, הנוף הנשקף ממנה, כיווני האוויר ומידת האור אליו היא חשופה.
בשקלול ייכנסו עוד נתונים מגוונים, כגון צמידות מקום חניה לדירה, צמידות מחסן וממ"ד, והאם בבניין קיימת מעלית.

לדעת עוד על הערכת שווי דירות

מלבד האמור לעיל ישנה עוד רשימה ארוכה של היבטים המשפיעים על ערכה של דירה, כדוגמת קרינה סלולרית באזור ובאם קיימים שירותי קהילה בסביבת הנכס. בכדי לקבל הערכה אמינה, מדויקת ומקיפה של שווי דירה הינכם מוזמנים לפנות אלינו במשרד מסילתי חיים – חברה לשמאות בע"מ, בטלפון 9347468 – 03.