שמאי דירות

שמאי דירות

חשיבות שירותיו של שמאי דירות

אחד הצעדים החשובים ביותר במהלכה של עסקת נדל"ן הוא כל הקשור בהערכת שווי הנכס באמצעות שמאי לדירה (שמאי מקרקעין).
הערכה זו מסופקת על ידי משרד מסילתי חיים -– חברה לשמאות מקרקעין בע"מ, המעניק ללקוחות עסקיים ופרטיים שירותי ניתוח כלכלי, ייעוץ משפטי והערכת נכסים מקיפים.

הערכת שווי דירה בטרם רכישה או קנייה

עסקת נדל"ן מהווה למעשה השקעה כלכלית בסכומי כסף גבוהים מאוד, כאשר הערכת שווי הנכס קובעת אתמידת כדאיותה וכן משפיעה על האפשרויות לקבלת הלוואה מהבנק לצורך מימונה (משכנתא).
לכן, עוד בטרם חתימת חוזה הרכישה חשוב להיעזר בשירותי הערכות שווי (שמאות מקרקעין) של דירות שאנו מספקים. הערכה זו תעניק לרוכש אינדקציה ריאלית, כלומר – האם מדובר במחיר כדאי המקביל או זול לשווי הדירה בשוק. כמו כן, ההערכה חשובה גם למוכרי הנכס בהעניקה להם אינדקציה לטווח המחירים שהם יכולים לדרוש עבור הנכס שברשותם.

חשיבות שמאי דירות (שמאי מקרקעין) עבור הלוואת משכנתא

חשוב לדעת כי אחד מתנאי הסכם המשכנתא הינו שיעבוד הנכס לטובת המלווה, במידה והלווה לא עומד בתנאי התשלום עבור ההלוואה. מצב זה גורם ללווה לאבד את נכסו ומותיר את המלווה עם נכס שעליו למכרו ולקוות שיכסה את השקעתו, היינו את ההלוואה שנתן. הווה אומר, שגם הלווה וגם המלווה נוטלים על עצמם סיכון בהסכמתם להלוואה, וכאן אנחנו, שמאי המקרקעין, נכנסים לתמונה לטובתם של שני הצדדים. שירותי הערכת שווי נכס שאנו מספקים מאפשרים למלווה להחליט על גובה הסיכון ומכאן גם על גובה ההלוואה / המשכנתא שהוא מוכן לספק ללווה. מאידך, ללווה מעניק השירות אישור לגבי הערכת הגוף המלווה, ולגבי אפשרותו במידת הצורך לבקש הלוואה גדולה יותר.

הערכת שווי דירה

יש להבין כי הערכת שווי דירה אינה מדע מדויק, אלא שמדובר בהערכה מורכבת שאין אפשרות לבצעה באמצעות תוכנת מחשב. יתרה מכך, שמאי דירות / שמאי מקרקעין שונים יכולים לספק הערכות שונות עבור אותו הנכס בהתאם לכלים,הידע והנסיון האישי הפרטני שיש בידיהם. לכן, בכדי לספק ללקוחותינו הערכות ריאליות וכמה שיותר מדויקות, אנו במשרד מסילתי חיים עובדים עם אנשי מקצוע מתחומי הכלכלה, השמאות, המשפטים והנדסה. כמו כן, הניתוחים הכלכליים והערכות שווי דירות ושווי נכסים שאנו מספקים מיועדים למטרות שונות, לרבות הערכת שווי בשוק לרכישת או מכירת נכסי מקרקעין, וכן עבור הגשתן של שומות נגדיות בתחומים שונים.

לקבלת מידע נוסף והזמנת שמאי

מעוניינים בהערכה מקצועית של שווי דירה אותה אתם שוקלים למכור או לרכוש?
אנו במשרד מסילתי חיים – חברה לשמאות מקרקעין בע"מ נעניק לכם את הפתרונות הטובים, המקיפים והאמינים ביותר. לקבלת מידע נוסף והזמנת שירותינו הינכם מוזמנים לפנות אלינו עוד היום בטלפון 9347468 – 03.